Nenechte se napálit – kopie mincí

//Nenechte se napálit – kopie mincí

Nenechte se napálit – kopie mincí

Peníze se padělaly a napodobovaly takřka od doby jejich vzniku a budou se pravděpodobně falšovat až do doby jejich naprostého nahrazení jinými způsoby placení. Problém není ani tak v kopii, ale ve způsobu jak k takovéto minci/bankovce přijdete a hlavně kolik Vás bude stát. (více o kopiích například na stránkách Antiquanova). Pokud k Vám na parkovišti supermarketu přistoupí podivný „Gangster“ a na rovinu Vám oznámí, že právě ukradl sbírku stříbrných mincí a strašně levně Vám jí prodá, mějte se na pozoru!

Nejen porušujete zákon (pokud by dotyčný mince opravdu ukradl a Vy jste koupi realizovali – většinou se však jedná o historku vymyšlenou), ale hlavně se Vás snaží napálit. Poslední módou jsou rádoby velké americké dolarové mince atp. Takovýchto „stříbrných mincí“ navíc s letopočty od roku 1850, je všude na burzách a aukčních portálech nepřeberné množství. Ceny se různí. Někde koupíte více kusů za 10,-/ks, jinde to prodejci pořád ještě zkouší a snaží se vydělat na nevědomosti. Pak může cena vyrůst až na 1000,-/ks.

Důležitá, téměř jednotná specifikace těchto „mincí“: vypadají tak moc velké, tak moc těžké a tak moc cenné, že i laik a nesběratel v sobě na chvíli pocítí chuť zbohatnout a nechá se tak snadno napálit.

Poznámka autora: nejedná se o žádnou novinku, tyto rádoby stříbrné mince jsou v oběhu již cca 3 roky, nově ale pozorujeme další vlnu. Znovu nás obchází různí rádoby sběratelé a znovu nám tyto mince nabízí. Většinou jako památku po babičce, nález na půdě.

2017-08-28T14:47:08+00:0024,01,2011|Informujeme|